გარდაქმნა
ოთხ, 20.09.2017, 10:36
კალათა
თქვენი კალათა ცარიელია

საიტის მენიუ

შესვლის ფორმა

ძებნა

კალენდარი
«  აპრილი 2014  »
ორსამოთხხუთპარშაბკვ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

ჩანაწერების არქივი

ჩვენი გამოკითხვა
შეაფასე ჩემი საიტი
სულ პასუხი: 151

საიტის მეგობრები
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • სტატისტიკა

    ონლაინში სულ 1
    სტუმრები 1
    მომხმარებლები 0

    მთავარი » 2014 » აპრილი » 20 » იტალიის საფეხბურთო ჩეპიონატები 1912-1913; 1913-1914; 1914-1915
    20:49
    იტალიის საფეხბურთო ჩეპიონატები 1912-1913; 1913-1914; 1914-1915
    1912-1913
    ჩრდილოეთი
                                       ა ჯგ
                                                                     1      2     3     4      5     6
    1. პრო ვერჩელი 9  1  0  38-2    19    XX  1-0  6-1  3-0  7-0  3-0
    2. კაზალე            5  3  2  15-8    13    0-0  XX  1-1  5-2  2-1  3-0
    3. ფკ ტორინო     5  1  4  35-21  11    0-1  0-2  XX 11-1 3-1  8-0 
    4. პიემონტი        5  0  5  16-37  10    1-7  3-1  2-1  XX  1-0  3-1
    5. ნოვარა             1  2  7  13-28    4    0-6  0-0  1-2  7-1  XX  3-3
    6. იუვენტუსი     1  1  8  14-35    3    0-4  0-1  6-8  1-2  3-0  XX                                                 
                                 
     ბ ჯგ
    №  კლუბი               1     2     3      4     5      6               სატურნირო ცხრილი
    1. ანდრეა დორია XX  1-5  6-0  2-3  3-2  1-1      1.მილანი                9  0  1  30-8    18
    2. ჯენოა                 6-0  XX  0-1  4-1  5-1  4-0      2. ჯენოა                 8  0  2  33-12  16
    3. ინტერი              5-1  2-3  XX  1-2  5-0  2-0      3. ინტერი              6  0  4  24-14  12
    4. მილანი              7-0  4-0  1-0  XX  2-0  6-0      4. ანდრეა დორია 4  1  5  20-30   9
    5. რასინგ მილან   1-5  0-1  1-6  1-2  XX  2-2      5. მილანეზე          1  2  7  11-24   4
    6. უს მილანეზე    0-1  2-5  0-2  0-2  3-0  XX      6. რასინგი              0  1  9    8-34   1
     
    გ ჯგ
     სატურნირო ცხრილი                     1     2     3      4      5     6 
    1. ვიჩენცა        7  2  1  32-10  16   XX  1-0  0-0  6-3  7-0  7-1
    2. ვერონა         8  0  2  28-10  16   4-1  XX  2-0  3-2  3-0  8-0
    3. ვენეცია        6  2  2  28-6    14   0-1  1-0  XX  5-0  8-0  8-2
    4. ვოლონტარ 3  2  5  19-29   8     1-1  1-2  1-1  XX  4-1  3-1
    5. ბოლონია     2  0  8  14-30   4    2-4  1-2  0-1  9-0  XX  1-0
    6. მოდენა        1  0  9    6-42    2    0-4  1-4  0-2  0-5  1-0  XX
     
    ჩრდილოეთის ფინალური ჯგუფი
    1. პრო ვერჩელი    8  2  0  22-1   18    XX  5-1  2-0  1-0  3-0  4-0
    2. ჯენოა                  6  1  3  21-13 13    0-1  XX  4-1  1-0  1-0  5-0
    2. მილანი               5  2  3  20-9    12    0-0  4-0  XX  4-0  1-1  5-1
    3. კაზალე               4  3  3  22-13  11   0-0  1-1  2-0  XX  5-1  6-0
    5. ვიჩენცა               1  2  7    8-25   4     0-1  1-4  0-3  3-3  XX  4-1
    6. ვერონა                1  0  9    7-39   2     0-5  0-4  0-3  2-5  1-0  XX
     
    ცენტრალური და სამხრეთი
    ტოსკანა                       თ   მ   ფ   წ       ბ        ქ        პიზა-სპეს  1-1  1-1
    1. ფბკ ფირენზე          6    4   1   1   14- 9     9       ვირტუს-ფირენზე  2-4  0-1
    2. სპეს ლივორნო       6    1   4   1   12-10    6       ვირტუს-სპეს  3-5  1-1
    3. ვირტუს ლივ          6    2   1   4    8-11     5       ფირენზე-პიზა  4-1  0-1
    4.  პიზა                        6    1   2   3    4-8       4       პიზა - ვირტუსი  0-1  0-1
                                                                                        სპეს ფირენზე  3-3  1-2
     ლაციო
                                                                     1      2     3      4       5
    1. ლაციო              6  2  0  51-9    14     XX  9-2  5-0  5-0  13-1
    2. იუვე აუდაქს  4  2  2  21-21   10    2-2  XX  5-1  0-3  1-0
    3. აუდას              4  1  3  23-22     9    2-6  3-3  XX  2-1  9-1
    4. რომან               3  1  4  22-15     7    2-2  2-3  0-2  XX  5-0
    5. პრო რომა         0  0  8   5-55      0    0-9  1-5  1-4  1-9  XX
    კამპანია
    ინტერ ნაპოლ - ნაპლესი  1-2  2-3
     
    სამხრეთის ფინალი
      ფკ ფირენზე - ლაციო  1-3  0-3                ნაპლესი - ლაციო   1-2  1-1
     
    ნასიონალ ფინალი გენუაში
    პრო ვერჩელი (სურ 1) - ლაციო   6-0
    გოლები:1-0 ბრარდო 8წ, 2-0 რამპინი 38წ, 3-0 მილანო 79 წ, 4-0 კორნა 82 წ, 5-0 კორნა 83 წ, 6-0 ბერარდო 90 წ.
     
     
    1913-1914
    ჩრდილოეთი
    ა ჯგ
    №  კლუბი                  1     2      3     4      5      6     7      8     9    10
    1. ალესანდრია        XX  4-0  1-3  1-3  7-0  3-0  1-1  4-1  1-2  0-0
    2. ანდრეა დორია    2-2  XX  0-1  3-5  2-1  4-1  0-1  2-0  0-6  1-0
    3. კაზალე                 1-0  7-1  XX  2-0  8-0  4-0  0-0  4-0  4-0  4-1
    4. ჯენოა                    3-0  1-0  5-2  XX  1-0  4-1  1-0  3-1  33-  4-1
    5. ლიგურია              0-5  2-4  0-6  0-4  XX  3-3  0-6  1-4  0-7  1-1
    6. პიემონტი             0-3  3-0  0-9  2-7  4-1  XX  0-2  2-2 0-11 2-1
    7. პრო ვერჩელი      2-0  4-2  2-0  0-0 11-0 2-0  XX  6-0  2-0  8-0
    8. სავონა                   0-3  0-0  0-3  1-1  7-1  2-4  1-5  XX  0-4  6-2
    9. ფკ. ტორინო         4-2  9-1  1-2  1-2  6-0  4-1  2-2  6-0  XX  2-1
    10. ვიგორი               3-4  1-2  0-5  1-2  7-1  2-1  1-4  6-2  0-6  XX
    სატურნირო ცხრილი
    1. კაზალე               15  1  2   65-11  31
    2. ჯენოა                  14  3  1   49-19  31
    3. პრო ვერჩელი    13  4  1   58-8    30
    4. ფკ ტორინო         12  2  4   74-21  26
    5. ალესანდრია       8   3  7   41-25  19
    6. ანდრეა დორია   6   2 10  24-48  14
    7. პიემონტი             4   2  12  24-64  10
    8. სავონა                   3   3  12  27-57   9
    9. ვიგორ ტურინ     3   2  13  28-55   8
    10. ფკ ლიგურია      0   2  16  11-93   2
    ბ ჯგ
    №  კლუბი                       1      2     3      4     5      6     7      8     9    10
    1. აკ. მილანეზე             XX  8-3  1-1  1-1  1-1  1-6  3-5  0-3  0-2  0-8
    2. კომო                            2-1  XX  1-5  1-3  1-0  0-4  2-3  0-3  1-1  0-2
    3. ინტერი მილ             15-0 5-1  XX  6-1  5-0  5-2  9-1  1-3  5-2  3-1
    4. იუვენტუს ტურინ    6-1  9-0  7-2  XX  6-0  2-1  5-0  1-3  3-1  4-0
    5. იუვენტუს მილან     2-0  1-1  0-4  1-2  XX  0-6  1-4  2-1  2-0  1-0
    6. მილანი                       6-1  4-0  0-1  3-1  3-1  XX  2-2  2-0  1-1  1-1
    7. ნასიონალი                 6-2  3-1  0-8  2-3  1-1  1-5  XX  2-0  3-1  2-3
    8. ნოვარა                         5-2  3-1  2-3  2-8  5-0  0-4  3-0  XX  7-0  1-1
    9. რასინგი                       2-1  3-2  3-8  0-5  2-0  1-7  2-9  2-1  XX  2-1
    10. უს მილანეზე           1-0  0-0  0-5  0-0  6-1  1-1  2-1  3-1  2-0  XX
    სატურნირო ცხრილი
    1. ინტერი                      15  1  2  91-25  31
    2. იუვენტუსი ტ           13  2  3  67-24  28
    3. მილანი                       11  4  3  58-19  26
    4. უს მილანეზე              8  5  5  32-23  21
    5. ნოვარა                          9  1  8  43-32  19
    6. ნასიონალ მილან        8  2  8  45-53  18
    7. რასინგ მილან             6  2 10  26-58  14
    8. იუვენტუს მ                4  3  11 14-48  11
    9. კომო                             2  3  13 17-58   7
    10. აკ მილანეზე             1  3  14  23-76  5
    გ ჯგ
    №  კლუბი                   1      2     3     4      5     6      7     8      9
    1. ბოლონია               XX  1-1  3-1  1-1  3-0  3-1  2-0  0-2  3-0
    2. ბრეშა                      3-1  XX  2-5  3-4  0-0  2-1  5-1  0-4  7-0
    3. ვერონა                   8-2  4-0  XX  3-0  3-1  3-1  1-1  3-1 10-0
    4. მოდენა                  2-0  4-2  1-2  XX  2-1  5-1  2-0  0-4  2-0
    5. პეტრარკა              2-2  1-2  2-4  2-0  XX  6-3  4-3  0-4  4-1
    6. უდინეზე              2-2  5-1  0-2  1-2  0-2  XX  0-7  1-1  4-5
    7. ვენეცია                  4-1  2-0  0-1 10-0 1-1  5-0  XX  1-1  2-0
    8. ვიჩენცა                  6-0  6-0  4-0  4-0  5-0  5-0  1-1  XX  6-0
    9. ვოლონტარ           2-5  1-5  0-2  2-3  6-1  2-1  0-6  0-5  XX
    სატურნირო ცხრილი
    1. ვიჩენცა                      12  3    1  59-6    27
    2. ვერონა                       13  1    2  52-18  27
    3. ფკ მოდენა                   9  1    6  28-36  19
    4. ვენეცია                        7  4    5  44-19  18
    5. ბოლონია                     6  4    6  29-35  16
    6.ბრეშა                             6  2    8  33-40  14
    7. პეტრარკა პადოვა      5  3    8  27-39  13
    8. ვოლონტარ ვენეცია  3  0  13  19-66    6
    9. უდინეზე                     1  2  13  21-53    4
     
     ჩრდილოეთის ფინალური ჯგუფი
    სატურნირო ცხრილი                                1     2     3     4     5      6
    1. კაზალე                8  0  2  15-6     16    XX  2-0  1-0  2-0  2-0  2-0
    2. ჯენოა                   6  2  2  22-11  14    1-2  XX  1-1  4-1  2-0  3-0
    3. ინტერი                4  3  3  22-16  11    1-2  2-2  XX  2-2  4-1  5-1
    4. იუვენტუსი         4  2  4  18-18  10    1-0  2-4  1-0  2-2  XX  4-1
    5. ვიჩენცა                4  1  5  15-19    9     2-0  0-3  4-5  2-1  2-0  XX
    6. ვერონა                 0  0 10  6-28     0     1-2  1-2  1-2  1-4  0-2  XX
     
    სამხრეთი
     ა ჯგ
    №  კლუბი         1      2     3     4      5     6      7     8 
    1. სკ ფირენზეXX  3-1  1-2  5-1  1-1  3-0  1-1  2-0
    2.  იტალია      1-3  XX  1-2  2-0  1-0  2-0  1-1  1-5
    3. ლიბერტა     0-2  3-2  XX  4-0  1-1  2-0  1-3  0-1
    4. ლუკა            3-6  2-7  1-4  XX  0-2  2-3  0-4  1-4
    5. პიზა             0-1  0-1  0-1  0-1  XX  5-0  1-3  2-1
    6. პრატო          0-4  1-3  0-0  0-1  3-1  XX  1-2  0-3
    7. სპეს ლ         5-3  3-2  3-1  5-1  1-0  9-1  XX  3-1
    8. ვირტუს       2-1  5-0  1-0  0-0  4-1  2-0  1-3  XX
    სატურნირო ცხრილი
    1. სპეს ლივორნო               12  2  0  45-15  26
    2. სკ ფირენზე                       9  2  3  36-17  20
    3. ვირტუს ლივორნო          9  1  4  30-14  19
    4. ლიბერტა ფირენზე         7  2  5  21-16  16
    5. იტალია ფირენზე            6  1  7  25-28  13
    6. პიზა                                    3  2  9  14-19   8
    7. ლუკა                                  2  1 11 13-45   5
    8. პრატო                                2  1 11  9-39    5
    ბ ჯგ  რომის ლიგა
    №  კლუბი                     1      2     3     4      5     6
    1. აუდასი   რომა        XX  2-0  3-2  0-4  1-0  0-1
    2. ფორტიტუდო         4-2  XX  2-2  0-7  5-4  1-1
    3. იუვენტუს რომა     2-0  1-0  XX  1-6  1-0  0-4
    4. ლაციო                      3-0  9-0  2-0  XX  9-0  3-1
    5. პრო რომა               10-1  2-1  1-2  1-6  XX  0-2
    6. რომან                       3-0  5-0  3-1  2-3  4-1  XX
    სატურნირო ცხრილი
    1. ლაციო                10  0  0   52-5  20
    2. რომანი                 7  1  2   26-9  15
    3. იუვენტუსი         4  1  5  12-21  9
    4. აუდასი                3  0  7    9-29   6
    5. ფორტიტუდო     2  2  6  13-35  6
    6. პრო რომა             2  0  8  19-32  4
    გ ჯგ  ნაპოლის ლიგა
    ნაპლესი - ინტერ ნაპოლ  1-1  1-2
     
    სამხრეთის ფინალი
            სპეს ლივორნო - ლაციო  0-3  0-1           ლაციო - ინტერ ნაპოლი   1-0  8-0
     
    ნასიონალ ფინალი
    კაზალე (სურ 2) - ლაციო  7-1  2-0
    I მატჩის გოლები: 1-0 ვარეზი 20წ, 2-0 ვარეზი 50 წ, 3-0 ფერარისი 54 წ, 4-0 რავეტი 62 წ, 5-0 გალინა 63წ, 6-0 რავეტი 65წ, 6-1 ზუკჩი 69 წ, 7-1 მეთიუ 85 წ.
    II მატჩის გოლები : რავეტი 29წ, ვარეზი 76წ.
     
     
    1914-1915
    ჩრდილოეთის ზონა
    ა ჯგ
    ინტერი მ - ვიჩენცა  16-0 0-0                     1. ინტერი მილანი  4  1  1  27-2    9
    იუვე მილ - ანდრეა დორია 1-1  2-4         2. ანდრეა დორია   3  1  2  11-10  7
    ანდრეა დორია - ინტერი  1-0 0-3             3. ვიჩენცა                 2  1  3   8-23    5
    იუვენტ მ - ვიჩენცა  2-0 ჩთ 0-4                 4. იუვე მილანი       1  1  4   6-17    5
    იუვე მილან - ინტერი  1-4 0-2
    ვიჩენცა  -  ანდრეა დორია  4-0 0-4
    ბ ჯგ
    ჯენოა - იუვენტუს ტურ  4-0 5-2            1. ჯენოა                        5  0  1  25-5  10
    კაზალე - ვენეცია  2-1 1-0                        2. კაზალე                     4  0  2    9-9    8
    იუვენტუსი - ვენეცია  4-2 0-2 ჩთ          3. იუვენტუს ტურინ  3  0  3  13-15  6
    ვენეცია - ჯენოა  0-3 1-9                           4. ვენეცია                     0  0  6   4-22   0
    ჯენოა  - კაზალე  3-0 1-2   
    იუვენტუსი - ვენეცია  2-0ჩთ 5-2 
    გ ჯგ
    ალესანდრია - ვიგორი ტურ  2-0 1-0             1. მილანი               4  1  1   9-6   6
    ნოვარა - მილანი  1-2 1-2                                 2. ალესანდრია      3  1  2   7-5   7
    მილანი - ალესანდრია  2-1 0-0                      3. ვიგორ ტურინი  2  0  4  9-10  4
    ვიგორი - ნოვარა  4-1 2-3                                4. ნოვარა                  2  0  4  9-13  4
    ალესანდრია - ნოვარა  2-0ჩთ 1-3
    მილანი - ვიგორი  2-0ჩთ 1-3
    დ ჯგ
    პრო ვერჩელი - კომო  5-0 1-0                     1. ფკ ტორინო       6  0  0  18-3  12
    ფკ ტორინო - ვერონა  3-1 4-1                      2. პრო ვერჩელი  4  0  2  12-6   8
    კომო - ფკ ტორინო  1-5 0-2ჩთ                    3. ვერონა              1  0  5  10-16 2
    ვერონა - პრო ვერჩელი  2-3 0-3                  4. კომო                 1  0  5   4-19   2
    კომო - ვერონა  3-0 0-6 
    ფკ ტორინო - პრო ვერჩელი  3-0 1-0
    ჩრდილოეთის ფინალური ჯგუფი
    მილანი - ჯენოა  1-1 0-3                       1. ჯენოა (სურ 3) 3  1  1  13-11  7           
    ფკ ტორინო - ინტერი  2-2 1-2             2. ფკ ტორინო      1  3  1  11-7    5
    ჯენოა - ინტერი  5-3 3-1                       3. ინტერი            2  1  2   11-12  5
    მილანი - ფკ ტორინო  1-1 1-1             4. მილანი             0  3  2     4-9    3
    ინტერი - მილანი  3-1 XX                 იტალიის ომში ჩართვის გამო ტურნირი შეწყდა  
    ფკ ტორინო - ჯენოა  6-1 XX              და ჩემპიონად ჯენოა გამოცხადდა
     
    სამხრეთის ზონა
    ა I ჯგ
    №  კლუბი         1      2     3      4     5      6     7
    1. სკ ფირენზე XX  0-0  2-0  0-3  2-0  2-0  4-1
    2. ლიბერტა     2-0  XX  4-2  1-6  8-1  3-1  2-0
    3. ლუკა            0-1  2-1  XX  2-1  6-0  2-0  3-0
    4. პიზა             5-0  5-1  1-1  XX  5-0  3-0  3-1
    5. პრატო          2-1  0-2  0-2  0-2  XX  0-2  1-2
    6. სპეს ლივ     0-2  2-2  1-1  1-1  2-0  XX  4-2
    7. ვირტუს ლ  1-1  2-2  0-2  4-6  2-0  0-2  XX
    სატურნირო ცხრილი
    1. პიზა                             9  2  1  40-11  20
    2. ლუკა                           7  2  3  23-11  16
    3. ლიბერტა ფირენზე  6  3  3  28-21  15
    4. სკ ფირენზე                6  2  4  15-14  14
    5. სპეს ლივორნო          3  3  6  13-18   9
    6. ვირტუს ლივორნ      2  2  8  15-27   6
    7. პრატო                         1  0  11  4-36   2
    ა II ჯგ  რომის ლიგა
    №  კლუბი              1      2     3     4      5     6 
    1. აუდასი             XX  2-4  5-0  3-0  3-0  1-5
    2. ფორტიტუდო 1-3  XX  1-4  0-4  3-2  0-4
    3. იუვენტუს რ    1-4  2-3  XX  1-1  1-4  1-4
    4. ლაციო              3-2  7-0  5-0  XX  5-2  4-0
    5. პრო რომა         1-1  2-0  1-4  1-8  XX   3-7
    6. რომან                3-1  5-0  3-0  5-2  6-1  XX
    სატურნირო ცხრილი
    1. რომანი                    9  0  1  42-13  18
    2. ლაციო                     7  1  2  39-14  15
    3. აუდასი                   5  1  4  25-18  11
    4. ფორტიტუდო        3  0  7  12-35   6
    5. იუვენტუს რომა    2  1  7  14-31   5
    6. პრო რომა                2  1  7  17-38   5
    ა ჯგუფის ფინალური ჯგუფი
    პიზა - ლაციო  4-0 2-4                1. ლაციო   5  0  1  15-9  10
    რომან - ლუკა  3-0 2-0ჩთ          2. პიზა       4  0  2  15-13 8
    ლაციო - რომან  2-1 5-1             3. რომან     3  0  3  14-9   6
    ლუკა - პიზა  2-3 0-4                  4. ლუკა      0  0  6  3-16   0
    ლუკა - ლაციო  1-2 0-2ჩთ                              ბ ჯგ
    რომან - პიზა   7-0 0-2ჩთ           ინტერ ნაპოლ - ნაპლესი  4-1  1-1  3-0

    მოამზადა უჩა მურღულიამ

    ნანახია: 493 | დაამატა: ucha | რეიტინგი: 0.0/0
    სულ კომენტარები: 0
    avatar